PCI IDE BusMaster

Vše ohledně software

PCI IDE BusMaster

Příspěvekod M.Bambus » čtv 19. led 2012 16:46:03

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na nastavení v BIOSu: PCI IDE BusMaster, zda Enabled/Disabled?

Mám jeden SATA disk rozdělený na dva oddíly, win7 64bit instalovány v režimu IDE, dnes změněno v registrech a poté v BIOSu na AHCI.

Díky
Uživatelský avatar
M.Bambus
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19. led 2012 15:28:37
Bydliště: Praha

Re: PCI IDE BusMaster

Příspěvekod OHTM » pát 20. led 2012 16:56:17

kdyz je to stabil tak Enabled ..... ale tahle funkce se tyka spis PATA ci SATA v legacy modu
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: PCI IDE BusMaster

Příspěvekod Human » pát 20. led 2012 17:19:47

Ahoj,
dle mého skromného názoru čili imho je to prakticky jedno, pro lepší pocit Enabled, pro taky dobrý pocit klidně Disabled. BusMaster kdysi (a i dnes) sloužil/í k okupování PCI rychlou periferií a jejímu přímému ovládání touto periferií. To slouží k navýšení výkonu při datových přenosech zařízení, které se nemusí ptát OS, "zda může." Cenou za to je to, že OS nemá přímý přístup k dané sběrnici a nemůže ji tak dynamicky přehazovat. V dnešní době, kdy ty disky frčí na sběrnici, jejíž HW parametry zdaleka přesahují možnosti klasického IDE, a které se víceméně jen emuluje, je to myslím zcela šumák [hehe2].
[tux]VAROVÁNÍ MICROSOFTU
Toto individuum je Linux pozitivní. Bezpečná komunikace možná pouze za použití aplikace Microsoft® Windows BrainWasher TM. Bezpečný, komunikace a Microsoft Windows BrainWasher jsou ochranné známky společnosti Microsoft Corporation.
Uživatelský avatar
Human
Moderátor
 
Příspěvky: 433
Registrován: čtv 01. led 2009 17:07:37
Bydliště: Dačice

Re: PCI IDE BusMaster

Příspěvekod M.Bambus » sob 21. led 2012 12:06:33

OK díky za osvětlení, zajímalo mne to proto, že po přechodu z IDE na AHCI mi při nabíhání PC naběhne cca na 2-3s obrazovka AHCI driver initializing..a až poté obrazovka s logem desky MSI a načítaní windows.

Myslel jsem, že to bude jen poprvé co jsem změnu provedl, ale děje se to vždy po zapnutí/restartu PC a tudíž se čas spuštění protáhl byť nepatrně.

Sestava:
CPU: AMD Athlon II X3 440 3,0Ghz@3,5Ghz
MB: MSI 770-C45 (nejnovější bios)
RAM: 4x2GB 1333Mhz DDR3 A-Data
GPU: Gigabyte ATI Radeon HD 4850 (catalyst 11.3)
HDD: Western Digital 640GB
OS: win7 64bit ultimate

Je možné, že to bude ahci driverem od AMD, který byl nainstalován zřejmě zároveň s nějakými catalyst, zkusil jsem aktualizovat AMD AHCI Driver vydaný k verzi 11.12 , ale nepomohlo.
Pomohla by odinstalace, případně lze nějak jednoduše změnit, aby byl používán jiný AHCI driver např. od Mrkvosoftu? Vygooglil jsem nějaký msahci a ještě intel, ale v tomhle se vůbec nevyznám.

Díky

PS máte někdo zkušenosti, jak zobrazit skryté/zamčené menu(funkce) v BIOSu? (vygooglené zkratky Ctrl/Alt/Shift+F1/F2 nefugují)
Uživatelský avatar
M.Bambus
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19. led 2012 15:28:37
Bydliště: Praha

Re: PCI IDE BusMaster

Příspěvekod OHTM » ned 22. led 2012 14:00:56

..to neni ovladacem ale vlastnosti biosu - resp. toto vypisuje bios .... ono totiz rozhrani pres AHCI je mnohem komplexnejsi a sofistykovanejsi , ale aby bylo zachovano alespon minimum zpetne kompatibility(PATA, legacy sata, native sata), tak se z biosu zavadi neco jako mini driver ci lepe receno zavadec (+ ev. nastaveni raidu), aby se dalo treba bootovat z atapi ... takze pokud budes mit zaple AHCI (a to doporucuji, pokud s tim neni problem , takove veci jako ncq, hot-swap apd nejsou od veci ... ); tak ti to bude vypisovat vzdy - konkretne u teto desky ... ad skryte fičury biosu, neni u klasickych desek zvykem aby se nejake funkce schovavaly .... nekdy byva u orig sestav ( Lenovo, HP atd.) ale u normalne nakoupenych nesek si osobne nejsem vedom o nejakych skrytych nastavenich - nebyva to zvykem ... ale existujou ruzny editory stvajiciho bios-setupu .... ale pro me osobne je to uz vyssi divci ... on staci jeden prehmat , a pak si muzes desku zablokovat ci uplne znefunkcnit ... a kdyz neni po ruce nahradni flash-ROM ci externi zapisovac ROM pameti, tak je to problem ...
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

Tvj prohle nepodporuje flash. cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz