Napájecí zdroj pro WL-500W

Napájecí zdroj pro WL-500W

Příspěvekod OHTM » čtv 19. úno 2009 21:36:49

Před týdnem se stala taková nemilá věc. Bylo se mi stěžováno, že po bytě nefunguje internet, mrknu na router AP (Asus WL-500W) a tam se odehrávala diskotéka. Kontrolky poblikávaly po různu a už na první pohled bylo jasný že, něco KO. Chvlíli jsem okolo toho skákal jak kamzík, pak nakonec když už vše selhalo tak jsem router napojil napřímo ( ... jelikož je router dál od zástrčky, tak jsem napájení z adaptéru měl prodloužené...(slaboproudou část)a hle router jel .. chvíli mi to vrtalo hlavou, pojal jsem podezření (viz pointa), ale pak jsem koukal že letované konce prodlužovacího napájecího kabelu jsou zoxidované a v tu chvíli mi přišlo, že i volba průřezu vodiče by nemusela být košer. No nic drapnul jsem router, úhledně jsem s ním mrsknul v pokoji na stůl a jal se ho připojit jako nouzovku napřímo. Vše bylo ok až do dnešního dne, kdy se situace na chlup opakovala.A už my bylo jasný že je hnědej napájecí zdroj, abych si to pro jistotu ověřil, spíchnul jsem si z dvouliky vyvedené ze zdroje pc, napájení pro ten router (5V 2,5A). Podezření se potvrdilo. Jal jsem se vzít adaptér a klusal do dílny, kde jsem danný adaptér bozbolestně rozlousknul ve svěrákau. Zaplať panbůh , celej problém byl v kondezátoru který, odsloužil své. Kondezátor jsem vyměnil a valí se dál. Musím teda ještě říci, že router jel nonstop cca 2,5 roku a ten kondezátor co šel do kitek(1200µF 10V) mohli dát kvalitnější značku(vyměnil jsem za Sanyo 1500µF 10V) Konec story. :-)
Přílohy
HPIM1097.JPG
HPIM1091.JPG
HPIM1096.JPG
HPIM1090.JPG
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: Napájecí zdroj pro WL-500W

Příspěvekod Froggg » čtv 19. úno 2009 21:58:48

Pěkně popsaný, podobně já dneska zrovna opravil autorádio no name. Taky kondík, sériovej mezi audioprocesorem a koncovým IO, ale byl to SMD zmetek. Co do toho tvýho kousku dali za značku? Je zvláštní, jak se na ty nejdůležitější a nejvíc na kvalitu součástek náročný aplikace používaj ty nejhorší kundíky. Hitano a hůř... Co mě naštvalo, když jsem rozdělal několik věcí od Jablotronu a našel tam součástky od žlutý řeky (kondy převážně Hitano), proto to taky odešlo, byl to dálkově řízenej regulátor pro kotel a oni do toho daj takovej hnůj... Ostatně, divím se, že do toho routeru dali vůbec kondy na 105°C. Sanyo je celkem dobrá volba, natož jestli je to z průmyslový řady.
Hanba vlasti je i mojí hanbou, rána vlasti je i mojí ranou, smrt vlasti je i mojí smrtí - ale její život je i mým životem, také její sláva je i mou slávou.
FIDES AGAPE FORTIS VERITAS
Dum spiro, spero!
Uživatelský avatar
Froggg
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 04. led 2009 14:11:32
Bydliště: Josefov

Re: Napájecí zdroj pro WL-500W

Příspěvekod OHTM » čtv 19. úno 2009 22:06:51

..asi taky zluta reka :-) CapXon, jo Sanya ( myslim ze uz se ani snad nevyrabej) se daly klidne srovanavat s Nichicony http://www.svethardware.cz/glos.jsp?doc=99E9BD5A533B40E0C12574C0005310AB. Konkretne tohle Sanyo bylo vytazeny z jedny zakladni desky...
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: Napájecí zdroj pro WL-500W

Příspěvekod Froggg » ned 22. úno 2009 0:07:33

CapXcon je dobrej hnůj, no :D PC Chips tím osazoval svoje parodie na desky. Sanya se snad ještě dělaj, myslím, že vyráběli OEM pro Mitshubishi a jinak dělaj pořád akumulátory, což s kondama nepřímo souvisí, tak by toho snad nenechali, ale ruku do ohně bych za to nedal. Jinak jsem zrovna kupoval tu HD4670 s GDDR4 od Sapphire a byla osazená Nichiconama, jedním normálním elektrolytem a zbytek byl s pevným elektrolytem, udělali mně tím radost :) Můžu vím říct, sice je to nemoc a za trest, vybírat si součástky a elektroniku podle toho, čím to je osazený, lidi na vás divně koukaj, žere to čas, ale vrací se to dost na spolehlivosti.
Hanba vlasti je i mojí hanbou, rána vlasti je i mojí ranou, smrt vlasti je i mojí smrtí - ale její život je i mým životem, také její sláva je i mou slávou.
FIDES AGAPE FORTIS VERITAS
Dum spiro, spero!
Uživatelský avatar
Froggg
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 04. led 2009 14:11:32
Bydliště: Josefov

Re: Napájecí zdroj pro WL-500W

Příspěvekod OHTM » ned 22. úno 2009 2:45:02

Froggg píše:CapXcon je dobrej hnůj, no :D PC Chips tím osazoval svoje parodie na desky. Sanya se snad ještě dělaj, myslím, že vyráběli OEM pro Mitshubishi a jinak dělaj pořád akumulátory, což s kondama nepřímo souvisí, tak by toho snad nenechali, ale ruku do ohně bych za to nedal. Jinak jsem zrovna kupoval tu HD4670 s GDDR4 od Sapphire a byla osazená Nichiconama, jedním normálním elektrolytem a zbytek byl s pevným elektrolytem, udělali mně tím radost :) Můžu vím říct, sice je to nemoc a za trest, vybírat si součástky a elektroniku podle toho, čím to je osazený, lidi na vás divně koukaj, žere to čas, ale vrací se to dost na spolehlivosti.

.. tak mofsety se znackou moc neresej a kondik si vymenis vzdycky ... na grafikach mi teda kond. nikdy neodesel i kdyz to byly hnoje, kde se naparovaly tak ve zdrojich a na deskach ... ale i treba kvalitni kdyz jsem daval treba zdroji zahul
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: Napájecí zdroj pro WL-500W

Příspěvekod Froggg » ned 22. úno 2009 4:19:43

Tak jasně, že při záhulu ti může odejít i ta nejlepší součástka, je to jen o pravděpodobnosti. Mně už odešel kondík i na grafice. To, že si ho vždycky vyměníš, není tak úplně pravda třeba u základních desek, tam když prochází několika prokovenýma vrstvama, tak vypájet ho, to je docela umění. Nejvíc mi asi odcházej ve zdrojích, no. Tam to je dost namáhaný.
Hanba vlasti je i mojí hanbou, rána vlasti je i mojí ranou, smrt vlasti je i mojí smrtí - ale její život je i mým životem, také její sláva je i mou slávou.
FIDES AGAPE FORTIS VERITAS
Dum spiro, spero!
Uživatelský avatar
Froggg
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 04. led 2009 14:11:32
Bydliště: Josefov

Re: Napájecí zdroj pro WL-500W

Příspěvekod OHTM » ned 22. úno 2009 12:27:14

.. jo uz jsem slysel o borcich co vyletovavali kondiky i s prokoven, me se teda jeste nikdy nic nepostestilo ( vyskubnout prokov = odprsaknout desku), kondenzatoru u desek jsem uz teda menil vagon a vzdy to bylo ok .. je to dobry menit plynovkou, kde se da regulovat relativne dobre teplo a hlavne nic neindikuje...
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: Napájecí zdroj pro WL-500W

Příspěvekod Karamba » úte 19. led 2010 16:20:09

Stala se mi uplne stejna vec s napajecim zdrojem pro WL-500W. Kondezator ale sam vymenit neumim. Neporadite mi kdo a kde by mi to v Praze vymenil? Dik.
Karamba
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19. led 2010 0:30:32

Re: Napájecí zdroj pro WL-500W

Příspěvekod OHTM » úte 19. led 2010 16:38:07

No ofiko, vsude tam kde se opravuji televize, a podobne domaci spotrebice, ale je dost mozny ze si nekdo za to rekne vic nez cena noveho vykonejsiho zdroje [hehe] . Ja nakonec ten svuj orig. zdroj odstavil ( 5 V 2,5A) protoze uz nebyl schopen navic zivit 16 GB flash usb a koupil u http://www.papouch.com (maj tam zajimavy hracicky a udelatka) vykonejsi za 490,- vcetne prepravy ,( 5V 3A) [goood]
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: Napájecí zdroj pro WL-500W

Příspěvekod Karamba » úte 19. led 2010 21:05:26

[eye2] Diky za radu, objednam to na papouch.com . Ktery konektor se pouziva u WL-500W "3,8 x 1,3 mm" nebo "5.5 x 2.1mm" ?
Karamba
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19. led 2010 0:30:32

Další

Zpět na Zdroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Tvj prohle nepodporuje flash. cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz