FTP na routeru Micronet SP889 - nastavení

LAN,Wi-fi,Bluetooth,WiMAX atd.

FTP na routeru Micronet SP889 - nastavení

Příspěvekod SirAnthony » pon 13. pro 2010 8:13:28

Ahojda.Prosím o radu ohledně nastavení routeru.
Mám router TpLink a do něho druhý, Micronet. TpLink má WiFi a na něj mám píchnuté 3 notebooku a 1 PC. To tak potřebuji nechat. Druhý router Micronet mám jen kvuli tomu že má 4 usb. Do něj mám píchnutej externí hard. Ale mám problém. Síť jako takovou mám nastavenou. V Micronetu mám nastavený FTP a z ostatních PC a notebooku ho vydím. Problém ale mám s tím, že pokud se připojím v total comanderu na disk, mohu projíždět co tam mám, v pohodě mohu na disk ukládat, ale pokud chci něco otevřít, za prvé strašně dlohou tvrá než se otevře jakákoliv složka a za druhé pak sliším jen kliknutí ale jinak nic. Když dám náhled v TC, ukáže se mi jen otazník. Zkusil jsem tedy program NetDrive a tam to jde, sice opět šíleně dlouho načítá složky, ale otevře to co chci, ovšem třeba u videa se mi stane to že to načítá, načítá a pak nic. Nebo se pustí i video, ale běží 10 až 25 s a začne od začátku a stále dokola. Nemáte prosím někdo tušení kde jsem co udělal špatně?
Potřebuju to hlavně kvuli tomu aby se manželka a junior mohli připojit jedoduše, rychle na disk(aby neběželo zbytečně PC) a mohli se dívat na filmy apod. A já kvuli hudbě. Přece jen ten můj comp žere hodně moc...
C2D E8400@3600/8GB Kingstone/ATI R9 270X/Asus DX+Pro-Ject Head BoxSEII+AKG K240m/Lenovo X201+uDAC2HP+AKG K242HD/LG G3 + Sennheiser HD 239/Tesla NC500+NAD 304+Marantz CD-53 mkII+Sony MDS-JE500+Tesla ARS9104(ModeByThales)+eGreat EG-R2A
Uživatelský avatar
SirAnthony
 
Příspěvky: 513
Registrován: ned 04. led 2009 19:56:19
Bydliště: Náchod

Re: FTP na routeru Micronet SP889 - nastavení

Příspěvekod JejKey » pon 13. pro 2010 16:00:47

Spíš omrkni, jestli je ten HDD ok, případně se připoj na ten Micronet přímo.
Uživatelský avatar
JejKey
 
Příspěvky: 127
Registrován: ned 04. led 2009 14:09:00
Bydliště: PR (3 km)

Re: FTP na routeru Micronet SP889 - nastavení

Příspěvekod SirAnthony » pon 13. pro 2010 18:05:28

To jsem zkusil taky se připojit přímo. Stejný a když píchnu ten hard usb přímo do compu, je to OK a jede jak má.Takhle jsem ho i plnil. Protože přes síť ho plnit bylo šílený.
C2D E8400@3600/8GB Kingstone/ATI R9 270X/Asus DX+Pro-Ject Head BoxSEII+AKG K240m/Lenovo X201+uDAC2HP+AKG K242HD/LG G3 + Sennheiser HD 239/Tesla NC500+NAD 304+Marantz CD-53 mkII+Sony MDS-JE500+Tesla ARS9104(ModeByThales)+eGreat EG-R2A
Uživatelský avatar
SirAnthony
 
Příspěvky: 513
Registrován: ned 04. led 2009 19:56:19
Bydliště: Náchod

Re: FTP na routeru Micronet SP889 - nastavení

Příspěvekod OHTM » úte 14. pro 2010 11:21:19

.. no a fungovalo to nekdy regulerne-poradne ... myslim jako pred tim ? ... ono u tehlech zarizeni je usb rozhrani spis na tiskarny, webky a podobny blbosti .... a to ze vyrobce treba deklaruje podporu hdd se sys. oddilem ext fat32 apd , je jen takovy lakadlo - ci spis z nouze ctnost .... rychlosti a vykony u takovyho pripojeni je silne limitovano vykonem svabu-procesoru-cipu toho routru........tak je spis takovej malej zazrak, kdyz rychlosti u takovych zarizeni presahuji 3 MB/s ... kolikrat i mene ... ja mam Wl-500W a tam jsem s tim taky kdysi experimentoval, a pak jsem to zavrhnul jako prilis pomale .... nahrani reseni by byl traba nejaky NAS .. i kdyz tam to neni taky kolikrat zadna slava .. ty lepsi-drazsi s gigabitem se dohrabou tak max k 12-15 MB/s
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: FTP na routeru Micronet SP889 - nastavení

Příspěvekod SirAnthony » úte 14. pro 2010 11:51:50

Před tím nevím. Koupil jsem ten router na aukru za fajn cenu. Je fakt že tiskárna funguje v poho. Webku jsem zkoušel spíš ze zvěfavosti, ale tu mou to ani nenašlo. Ovšem známý mi říkal něco v tom stylu jako teď ty. Takže pomalu začínám přemýšlet o radikální změně. A to je http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47981 Zastalo by to i funkci síťového přehrávače. HD video na tom stejně nepojedu. Ovšem je to trochu jiná cena než jsem původně chtěl...
Nejradši bych rozchodil ten router. Teď jsem schválně zkusil jen zkopírovat data z HDD na něm do notebooku. No cca 400mega mi to kopírovala asi 2,5 hodiny. [vybliz2] Takže to fakt vypadá že je vlastně chyba jen a jen v té rychlosti..... A ta zlepšit asi nepůjde.
C2D E8400@3600/8GB Kingstone/ATI R9 270X/Asus DX+Pro-Ject Head BoxSEII+AKG K240m/Lenovo X201+uDAC2HP+AKG K242HD/LG G3 + Sennheiser HD 239/Tesla NC500+NAD 304+Marantz CD-53 mkII+Sony MDS-JE500+Tesla ARS9104(ModeByThales)+eGreat EG-R2A
Uživatelský avatar
SirAnthony
 
Příspěvky: 513
Registrován: ned 04. led 2009 19:56:19
Bydliště: Náchod

Re: FTP na routeru Micronet SP889 - nastavení

Příspěvekod OHTM » úte 14. pro 2010 18:05:00

.. hm zadnej hit to koukam neni .. jen stovkova sit ( jestli koukam spravne) tak to bude celkem liny ( u NAS je takovy nepsany pravidlo ze rychlost site-ethernetu danneho zarizeni, zhruba urcuje vykon s odectem -40-60% .. tj ta krabicka odhaduju pofrci tak max na 5 MB/s ... vykasli se na to .. kup atomarni desku za 1,2-1,5k k tomu nejakej prtavej kejs, giga ramky na aukru a mas NAS i s multimediama rychlejsi nez NASy co se prodavaj za 5-8k .... s bonusem ze to bude umet co je potreba ... proste male pc ..... ..
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: FTP na routeru Micronet SP889 - nastavení

Příspěvekod OHTM » úte 14. pro 2010 18:16:27

.. aha uz jsem vic prostudoval ten tvuj link, ono to neni NAS ale SAN ... coz znamena ze je to rychlejsi ( http://www.techbit.cz/airlive-mu-7000av ... page=0%2C3 ...ad link to je tragedie .. dneska uz pise recenze kazdej kdo ma v prd...i diru ..... nejdriv tam predstavuje NAS a pak pise o ovladani SAN .. tragedie :-)) ) ale zas je nevyhoda ze na hdd se musi pristupovat pres extra sw, takze takovy veci jako samba, ftp, apd se nekona ..doporucoval bych fakt tu atomarni desku ...
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: FTP na routeru Micronet SP889 - nastavení

Příspěvekod SirAnthony » úte 14. pro 2010 18:50:18

To máš asi pravdu, ale tohle zařízení jak jsem dal link má jednu dost velkou výhodu atou je to že ho dokáže ovládat i má drahuš a syn. Má to dálkový, jen zapne a jede. To u malého PC nehrozí... Přece jen, ať tam dám Win, nebo Linuch, stále je to jen systém.... [mrk] Tady v tom si najedou na tu složku a jedou a o to mi jde. Jedoduchost a "lenost" vevodí. :D A i ta cena se ve finále dost snižuje s touhle krabičkou která fakt asi bude stačit. Neumí to sice HD, ale na to nemám TV a tu asi stejně jen tak mít nebudeme, to naše CRT nám krásně slouží a sloužit bude jistě ještě pár roku.
C2D E8400@3600/8GB Kingstone/ATI R9 270X/Asus DX+Pro-Ject Head BoxSEII+AKG K240m/Lenovo X201+uDAC2HP+AKG K242HD/LG G3 + Sennheiser HD 239/Tesla NC500+NAD 304+Marantz CD-53 mkII+Sony MDS-JE500+Tesla ARS9104(ModeByThales)+eGreat EG-R2A
Uživatelský avatar
SirAnthony
 
Příspěvky: 513
Registrován: ned 04. led 2009 19:56:19
Bydliště: Náchod


Zpět na Sítě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Tvj prohle nepodporuje flash. cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz