Windows 7 (beta)

Re: Windows 7 (beta)

Příspěvekod Human » stř 04. úno 2009 20:41:42

Já si přečetl poměrně zajímavou prognostickou diskuzi na téma "budou windows zadarmo?" http://elven.blog.root.cz/2009/02/02/if ... then-else/ Některé názory jsou poměrně zajímavé a možná že tato varianta se také jednoho dne objeví (tedy ne že by zrovna MĚ to nějak ovlivnilo, podobná situace by mohla být jako dát rybě zadarmo k životu vzduch [hehe] .
[tux]VAROVÁNÍ MICROSOFTU
Toto individuum je Linux pozitivní. Bezpečná komunikace možná pouze za použití aplikace Microsoft® Windows BrainWasher TM. Bezpečný, komunikace a Microsoft Windows BrainWasher jsou ochranné známky společnosti Microsoft Corporation.
Uživatelský avatar
Human
Moderátor
 
Příspěvky: 433
Registrován: čtv 01. led 2009 17:07:37
Bydliště: Dačice

Re: Windows 7 (beta)

Příspěvekod SirAnthony » ned 26. črc 2009 22:15:36

Zdravím. Mám malý problém. Stahnul jsem si na zkoušku Windows7 Ultimate 64b ostrou verzi(žádná Beta). Nainstaloval na čistej disk, hodil češtinu od Mrkvosoftu a dobrý. Vše ok. Nainstaloval jsem ovladače na grafiku a zvukovku, nainstaloval Thunderbirda a pak jsem chtěl nainstalovat Firefox. Bohužel nic, vždy se rozjela instalace, kurzor se změnil na kolečko ale nic. Po pár vteřinách se nic nedělo. To samé s Chrome. Ovšem ve správci stále procesy jeli. Vše jsem dělal jako administrátor. Pak jsem zkusil spustit přímo nainstalovaný Firefox(jiný hard - přes příkazovou řádku s parametrem -p kvuli profilu) ale to samé. No nakonec jsem obnovil systém s Vistama ze zálohy. Nemáte někdo nějakou radu co by to mohlo dělat? Podotýkám že UAC jsem vypnul.
C2D E8400@3600/8GB Kingstone/ATI R9 270X/Asus DX+Pro-Ject Head BoxSEII+AKG K240m/Lenovo X201+uDAC2HP+AKG K242HD/LG G3 + Sennheiser HD 239/Tesla NC500+NAD 304+Marantz CD-53 mkII+Sony MDS-JE500+Tesla ARS9104(ModeByThales)+eGreat EG-R2A
Uživatelský avatar
SirAnthony
 
Příspěvky: 513
Registrován: ned 04. led 2009 19:56:19
Bydliště: Náchod

Re: Windows 7 (beta)

Příspěvekod Ache » čtv 30. črc 2009 0:33:19

Sir: Jo je divný, dneska sem si taky nainstaloval jako ostrej systém Windows 7 RC (build 7100) 64bit, a alternativní prohlížeč (Opera 9.64) se nainstaloval a funguje v pohodě, jedinej problém byl s přenesením profilu (pod vistou byl v users/appdata/roaming/opera, v sevenech sice taky, ale když sem to tam přenesl z vist tak si opera na truc vytvořila novou složku v dokumentech - data aplikací jako v xpčkách a když sem to přenesl tam, tak teprve potom to sežrala, ale sranda je že nová nastavení ukládá zase do roamingu :D )
Takže kde může být problém netuším... zkusil si to vypnout a zase zapnout :D

Jinak první dojmy s RC verze jsou velice pozitivní, přecházím s Visty, takže porovnávám s vistou. No jednoznačně je systém mnohem rychlejší, takové základní operace reagují okamžitě a bleskově, třeba rychlost IE8 je naprosto ohromující (pod vistou byl asi tak 3x pomalejší - že by za to mohla akcelerace vykreslování aera přes GPU? - ve vistě ještě většinu věcí kreslilo CPU). Instalace ovladačů byla také perfektní - nepotřeboval sem defakto ani jedno CD/DVD ani stažený setup, při první aktualizaci kromě záplat systému byly nalezeny ovladače na VGA (nejnovější forceware) a dokonce i drivery na Soundblaster X-FI!!!. Takže po stažení a nainstalování aktualizací (na ADSL 8M záležitost pár minut) systém připraven k 100%ˇpoužívání. No trochu nechápu proč třeba ty X-fi drivery nejsou součástí aktualizací i ve vistě, ale budiž...

Trochu mě naštvalo, že už není možné nastavit nabídku start jaká byla ve win98 - jako konzerva jsem používal tohle staré nastavení, ale holt po té době půjdu z dobou - MS mě násilím donutil :lol:
Nakonec se mě tenhle novej systém lišty a nabídky start začíná líbit (hlavně díky rychlému nalezení aplikace, místo do nabídky start a postupného hledání aplikace Unreal Tournament začnu psát Unre... zmáčknu entr a už se to spouští, ve výsledku je to rychlejší ). Také standardní chování dolní lišty je velice zajmavě provedeno - nicméně tohle si asi nastavím jak to bylo třeba v XP/vista (a nebo né? uvidíme... :) )

No co se týče HW nároků, tak jak bylo řečeno systém je svižnější, takže se dá předpokládat, že hlavně na slabších CPU poběží rychleji než Vista (i když zde má vliv asi i GPU), ale co se týče ramky, tak se zaplým AERO si plně nainstalovaný a nastavený systém řekne o cca 1,2 GB což oproti Vistovským 1,4GB prdlajz rozdíl a tedy k plynulému chodu 64bit verze je 2GB naprostý minimum (ale kdo by na 2GB ram cpal 64bit verzi že?), jinak vás čeká používání SWAPu. :lol:

Kompatabilitu s programy a hry teprve testuji. pod betou nefungoval pořádně OpenGL - takže ten jsem už testul, a Quake3 nebo Prey jede ok. Ještě zkusím třeba OpenGL exotiku jako You Are Empty (který mimochodem pod atinama HD2,3,4xxx nefunguje korektně ani pod XP).


ps. NTFS partition na které se nyní nachází Win7, ještě včera byla obsazena Ext4... jejda, grub zmizel také... [good]
PC:Intel Core i7 930 @ 3,5GHZ - 1,1V! | Gigabyte GAX58A-UD3R | 6GB DDR3 | Radeon HD5870 @ 900/5000 | 1TB + 1,5TB Seagaty HDD | SB X-fi Titanium (pci-e)| Corsair HX750 | DELL U2410
Uživatelský avatar
Ache
Moderátor
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 04. led 2009 0:00:35
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 7 (beta)

Příspěvekod Human » čtv 30. črc 2009 15:45:08

Ache: ad ten "nový systém nabídky", ten už je v KDE minimálně od verze 3 co já zažil a v té hloupé nepoužitelné konzoli patrně odjakživa. Integrovaná aktualizace ovladačů...holt je vidět trend technologického slučování i když u nejmenovaných firem se to často vydává jako úžasná wow novinka [good] Ale je dobře že Microsoft dělá pokroky.

PS: Kolik tě to stálo peněz, ta ještě do prodeje nevydaná RC verze... kdepak sis ji koupil? Nebo mrkvičky přes noc přešly na charitu? [mrk]
[tux]VAROVÁNÍ MICROSOFTU
Toto individuum je Linux pozitivní. Bezpečná komunikace možná pouze za použití aplikace Microsoft® Windows BrainWasher TM. Bezpečný, komunikace a Microsoft Windows BrainWasher jsou ochranné známky společnosti Microsoft Corporation.
Uživatelský avatar
Human
Moderátor
 
Příspěvky: 433
Registrován: čtv 01. led 2009 17:07:37
Bydliště: Dačice

Re: Windows 7 (beta)

Příspěvekod Froggg » čtv 30. črc 2009 16:19:46

Tak RC už mám delší dobu, verzi 72xx, přesně nevím, jsou tam vidět jistá zlepšení, ale spoustu věcí jsem už jaksi někde viděl... (kde asi? :) ) Něco jako repozitář ve WS2K8... No a jinak musím říct, že jako s první verzí jsem s nimi nejspokojenější ze všech windows, skoro to vypadá, že budou hned od začátku použitelný.

Human: Ano, RC je opravdu od MS zadarmo, po registraci ti pošlou klíč a jedeš. Ale samozřejmě má ten klíč omezenou platnost...
Hanba vlasti je i mojí hanbou, rána vlasti je i mojí ranou, smrt vlasti je i mojí smrtí - ale její život je i mým životem, také její sláva je i mou slávou.
FIDES AGAPE FORTIS VERITAS
Dum spiro, spero!
Uživatelský avatar
Froggg
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 04. led 2009 14:11:32
Bydliště: Josefov

Re: Windows 7 (beta)

Příspěvekod Human » čtv 30. črc 2009 16:21:22

Hmm tomu říkám pozitivní kurz [goood] ale ne že by mě to nějak osobně nadchlo - tyhle novinky mám dávno zažité [tux]
[tux]VAROVÁNÍ MICROSOFTU
Toto individuum je Linux pozitivní. Bezpečná komunikace možná pouze za použití aplikace Microsoft® Windows BrainWasher TM. Bezpečný, komunikace a Microsoft Windows BrainWasher jsou ochranné známky společnosti Microsoft Corporation.
Uživatelský avatar
Human
Moderátor
 
Příspěvky: 433
Registrován: čtv 01. led 2009 17:07:37
Bydliště: Dačice

Re: Windows 7 (beta)

Příspěvekod Ache » čtv 30. črc 2009 17:40:01

Nevydaná RC verze - dobrý [ruka]
A na čem asi dělali páni redaktoří tenhle test: http://www.svethardware.cz/art_doc-A635 ... ABC73.html

Beta (byla) a RC verze je prostě volně stažitelná, a klíč když máš účet na LIVE tak získáš jen klepnutím na to že ho chceš.
jo jak řikáš: mrkvičky přes noc přešly na charitu [hehe5]

EDIT: Integrovaná aktualizace ovladačů sice má inspiraci v jistém 1% systému. Ale funguje krásně - veškerý HW nainstalován (dokonce i ta stupidní TV karta Leadtek co mě do teď pila krev i ve Vistě, protože drivery leadteku a ta jejich aplikace, to je hnus velebnosti - Media centr - pustim, tv kartu to najde samo, naladim, jedu...), a 100% funkční. V případě ubuntu tomu tak nebylo. [hehe5]
PC:Intel Core i7 930 @ 3,5GHZ - 1,1V! | Gigabyte GAX58A-UD3R | 6GB DDR3 | Radeon HD5870 @ 900/5000 | 1TB + 1,5TB Seagaty HDD | SB X-fi Titanium (pci-e)| Corsair HX750 | DELL U2410
Uživatelský avatar
Ache
Moderátor
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 04. led 2009 0:00:35
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 7 (beta)

Příspěvekod Human » čtv 30. črc 2009 17:53:17

ache: dočasné klíče to není nic pro mě [ass2] . Ale jinak Endžoj (R) než ti vyprší [chips]
[tux]VAROVÁNÍ MICROSOFTU
Toto individuum je Linux pozitivní. Bezpečná komunikace možná pouze za použití aplikace Microsoft® Windows BrainWasher TM. Bezpečný, komunikace a Microsoft Windows BrainWasher jsou ochranné známky společnosti Microsoft Corporation.
Uživatelský avatar
Human
Moderátor
 
Příspěvky: 433
Registrován: čtv 01. led 2009 17:07:37
Bydliště: Dačice

Re: Windows 7 (beta)

Příspěvekod Ache » čtv 30. črc 2009 18:02:17

No než vyprší ten RC klíč, tak to bude velká doba. Má platnost do roku 2010 (do kdy přesně nevim, v tej době už stejně bude full verze) [ruka]
Důležitý hlavně je, že tenhle systém vypadá velice dobře, a narozdíl od Visty je jisté, že v den vydání budou na většinu rozšířeného HW ovladače. Vista mě třeba s tímhle hodně naštvala - i několik měsíců po vydání nebyly drivery na SB Audigy (kterou sem v tej době měl), a to samý TV karta a tiskárna HP. [devil]
Tady už pod RC verzí jede všechno. [smoke]

EDIT: No vida, a máme to zadarmo [good]
http://www.zive.cz/Bleskovky/Finalni-Wi ... fault.aspx
PC:Intel Core i7 930 @ 3,5GHZ - 1,1V! | Gigabyte GAX58A-UD3R | 6GB DDR3 | Radeon HD5870 @ 900/5000 | 1TB + 1,5TB Seagaty HDD | SB X-fi Titanium (pci-e)| Corsair HX750 | DELL U2410
Uživatelský avatar
Ache
Moderátor
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 04. led 2009 0:00:35
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 7 (beta)

Příspěvekod Froggg » čtv 30. črc 2009 20:52:14

Jak nevydaná verze RC? Koukal jsem se a je to verze RC 7229. Můžu poslat screen.

A s expirací klíče to je tak, že od 1. března 2010 se začnou Windows vypínat každý dvě hodiny a 1.června 2010 vyprší licence úplně.
Hanba vlasti je i mojí hanbou, rána vlasti je i mojí ranou, smrt vlasti je i mojí smrtí - ale její život je i mým životem, také její sláva je i mou slávou.
FIDES AGAPE FORTIS VERITAS
Dum spiro, spero!
Uživatelský avatar
Froggg
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 04. led 2009 14:11:32
Bydliště: Josefov

PředchozíDalší

Zpět na WINDOWS a vše okolo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Tvj prohle nepodporuje flash. cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz