divné chování grafiky konkretne MSI HD4870-MD1G

divné chování grafiky konkretne MSI HD4870-MD1G

Příspěvekod Jarmell » stř 04. srp 2010 14:43:47

Zdravíčko pánové,dlouho jsme se neviděli a jelikož OC tak nějak umřelo tak jsem se na nějakou dobu vzdal fórování,nicmeně na foru přetaktovani to asi nebude to same bez Vás tak jsem si vas našel:-) tak doufam že jste rádi že jsem se k vám opět přidal :-)

ale dost ot zpět ke problemu
Začal nedávno(nejspíš díky pařákům) mi začala grafika házet artefakty nejdřív malé ale začalo se to zhoršovat,tak jsem koupil AC accelero nandal na grafiku a z 70°C v zátěži se dostal na max 57°C ale zase mi začala házet artefakty,až se dokonce hodila pruhovanou obrazovku,nepomohl restart,vždy najel POST a pak hned pruhy,grafiku jsem vytahl,vyměnil pastu na chladiči zase jí zapojil a problém přetrval,vyndal hodil do krabice a tejden si jí nevšímal,koupil jsem novou a jelikož jsem našel učtenku a zjistil že je rok v zaruce začal jsem hledat původní chladiče bohužel nenašel jsem pasiv na vrm takže reklamace s neoriginálním přilepeným pasivem z accelera s tím že mi karta artefaktuje by vyzněla jen jako výstřel naslepo.Dnes jsem jí opět jen tak z hecu (nedokážu se smířit s tím že pokud se o něco staram že to jen tak odejde) strčil do pc a hle grafika najela,sice hodila artefakty jako předtím ale po restartu vše ok,pustím BF Bad Company 2 do zátěže a bez artefaktu po půl hodince hraní na max detaily,uvidím jak to bude po delším hraní.
Takže nástin hotov,teď bych rád věděl co to může znamenat pro další užívání grafiky co mohlo způsobit ty artefakty a obrazovku s pruhy.Pokud by někdo z vás měl doma pasiv na vrm podobný nebo dokonce ten samý jako je tenhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64623 rád ho odkoupím a grafiku reklamuju protože už jí nevěřím jako dřív.
Předem díky za odpovědi
Jarmell
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 29. črc 2010 20:57:36

Re: divné chování grafiky konkretne MSI HD4870-MD1G

Příspěvekod JejKey » stř 04. srp 2010 15:29:10

Máš chlazeny paměti? Jaky jsou na nich teploty?
Uživatelský avatar
JejKey
 
Příspěvky: 127
Registrován: ned 04. led 2009 14:09:00
Bydliště: PR (3 km)

Re: divné chování grafiky konkretne MSI HD4870-MD1G

Příspěvekod Human » stř 04. srp 2010 16:56:03

Žeby nějaký chemickofyzikální studeňáček, který se v klidu, kdy grafika nedostávala tepelné podněty delší dobu "zacelil"? Co ji zkusit upéct... [hehe4] Ale reklamace hnědého PCB je pak pravda problematičtější [hehe5]
[tux]VAROVÁNÍ MICROSOFTU
Toto individuum je Linux pozitivní. Bezpečná komunikace možná pouze za použití aplikace Microsoft® Windows BrainWasher TM. Bezpečný, komunikace a Microsoft Windows BrainWasher jsou ochranné známky společnosti Microsoft Corporation.
Uživatelský avatar
Human
Moderátor
 
Příspěvky: 433
Registrován: čtv 01. led 2009 17:07:37
Bydliště: Dačice

Re: divné chování grafiky konkretne MSI HD4870-MD1G

Příspěvekod Jarmell » stř 04. srp 2010 17:02:58

paměti chlazené byly,teplotou si nejsem jisty,gpuz ji neukazuje,everest taky ne a catalyst centrum taky ne,myslíš že to je paměťma? na netu jsem našel nějaký narážky na to že tyhle karty maj problém s přehříváním právě vrm,což nemůžu potvrdit protože pasiv je vlažnej i v zátěži,docela divný že karta už běží bez problémů [grr4]


humane,rád tě opět vidím :-)
ano hnědé pcb by bylo asi fakt špatně reklamovatelné a možná i blbě prodejné vzhledem k tomu že ta grafika zas funguje,nechám jí měsíc v kompu a uvidim,nicmeně napadlo mě péct jí taky ale vůbec netuším jak se to dělá, o co jde a co to udělá s umělohmotnýma pouzdrama brouků.Sice mají vydržet dost ale cín se taví kolem 230°C což už asi nedaj
Jarmell
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 29. črc 2010 20:57:36

Re: divné chování grafiky konkretne MSI HD4870-MD1G

Příspěvekod Human » stř 04. srp 2010 17:16:40

Také zdravím [hehe2]

Já bych si tipnul buď na nějaký nepořádek ve spojích, dnešní elektrické spoje jsou velice nestálé, pájky bez olova toho moc nevydrží a oxidují. Druhá možnost je, že chlazení karty někde je politicky řečeno napnuté a při velkých vedrech daná součástka ztratí dech aby se při zlepšení chlazení opět vzpamatovala. Pokud GPU bylo dobře chlazené, bude to něco na PCB - možná by stálo za to hledat přehřáté body ale 4870 je horká, spolehlivě by to určila asi jen termokamera.
Pečením plasty sice utrpí ale je otázka jak MOC jsou nezbytné pro chod karty,že [hehe3], peče se údajně na 250° v troubě po několik minut, ale imho to pomůže pouze kartám, které mají právě špatné spoje a když se to přežene, opadají z PCB součástky (typicky kondenzátory, jsou těžké) a to je pak karta x_x.
[tux]VAROVÁNÍ MICROSOFTU
Toto individuum je Linux pozitivní. Bezpečná komunikace možná pouze za použití aplikace Microsoft® Windows BrainWasher TM. Bezpečný, komunikace a Microsoft Windows BrainWasher jsou ochranné známky společnosti Microsoft Corporation.
Uživatelský avatar
Human
Moderátor
 
Příspěvky: 433
Registrován: čtv 01. led 2009 17:07:37
Bydliště: Dačice

Re: divné chování grafiky konkretne MSI HD4870-MD1G

Příspěvekod JejKey » stř 04. srp 2010 17:26:33

Uživatelský avatar
JejKey
 
Příspěvky: 127
Registrován: ned 04. led 2009 14:09:00
Bydliště: PR (3 km)

Re: divné chování grafiky konkretne MSI HD4870-MD1G

Příspěvekod Jarmell » čtv 05. srp 2010 17:39:58

Test pamětí byl bez chyb sjel jsem to dvakrat, i ve futuremarku 06 bez artefaktu,takže teď jí budu nechávat ještě měsíc v zápřahu a uvidíme jak na tom bude potvora jedna
Jarmell
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 29. črc 2010 20:57:36

Re: divné chování grafiky konkretne MSI HD4870-MD1G

Příspěvekod OHTM » pát 06. srp 2010 16:21:28

Jarmell píše:paměti chlazené byly,teplotou si nejsem jisty,gpuz ji neukazuje,everest taky ne a catalyst centrum taky ne,myslíš že to je paměťma? na netu jsem našel nějaký narážky na to že tyhle karty maj problém s přehříváním právě vrm,což nemůžu potvrdit protože pasiv je vlažnej i v zátěži,docela divný že karta už běží bez problémů [grr4]


humane,rád tě opět vidím :-)
ano hnědé pcb by bylo asi fakt špatně reklamovatelné a možná i blbě prodejné vzhledem k tomu že ta grafika zas funguje,nechám jí měsíc v kompu a uvidim,nicmeně napadlo mě péct jí taky ale vůbec netuším jak se to dělá, o co jde a co to udělá s umělohmotnýma pouzdrama brouků.Sice mají vydržet dost ale cín se taví kolem 230°C což už asi nedaj

.. nekde tdy je odkaz s videem jak se grafarna ma grilovat
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: divné chování grafiky konkretne MSI HD4870-MD1G

Příspěvekod Jarmell » sob 07. srp 2010 15:41:14

tak opět začla mrcha artefaktama takže opět hledám pasiv abych jí hodil do reklamace
Jarmell
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 29. črc 2010 20:57:36

Re: divné chování grafiky konkretne MSI HD4870-MD1G

Příspěvekod OHTM » úte 31. srp 2010 20:04:54

... na lan-shopu ( www.lan-shop.cz ) jsem videl prodavat mozna to co hledas
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36


Zpět na AMD-ATI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Tvj prohle nepodporuje flash. cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz