dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

Vypiplané bedýnky

dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

Příspěvekod JejKey » ned 26. dub 2009 19:21:22

zdravíčko,
někdy v prosinci se mi dostal do rukou starej EC bigtower (rok výroby kolem 2001, milimetrovy plechy). někdy v únoru jsem jej v rámci první části úprav dostal bednu do stavu, kdy je "vzhůru nohama" kvůli lepšímu airflow - HDD zavěšenej na gumičkách v dolní části, zdroj "bokem" na samostatnym vzdušnym okruhu, vzadu nasávání, nahoře 2x 120mm outtake (ilustrační nákres dodám později).
to s sebou ovšem nese problém v podobě čelního panelu, kterej je taky vzhůru nohama a tlačítko na zapnutí je dole. toto (a celý nevábný vzhled vůbec) bych chtěl vyřešit v rámci druhé části úprav.
zatím mě napadlo udělat frontpanel ze dřeva (cca 1 cm tlustá deska, tlačítka apod. vyřezat) a dřevem obložit bočnice i "strop" (tam bych použil desky mezi 0,5~1 cm, pravděpodobně bych do nich udělal nějakou rytinu pájkou a cely natřel bezbarvym lakem).
vzhledem k tomu, že bočnice i strop jsou jeden kus plechu, počítám s horší montáží, ale snad to nebude až takovej velkej problém.

obracím se na zdejší zkušené lidi s prosbou o odpovědi:
1) jaky dřevo by na to bylo vhodny?
2) jakym způsobem by bylo nejlepší to uchytit? zatím mě napadla jen možnost navrtání děr do plechu a přidělat dřevo samořeznými vruty.
3) jakej to má vliv na hluk?

za odpovědi předem děkuji.
Uživatelský avatar
JejKey
 
Příspěvky: 127
Registrován: ned 04. led 2009 14:09:00
Bydliště: PR (3 km)

Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

Příspěvekod OHTM » ned 26. dub 2009 19:27:06

JejKey píše:zdravíčko,
někdy v prosinci se mi dostal do rukou starej EC bigtower (rok výroby kolem 2001, milimetrovy plechy). někdy v únoru jsem jej v rámci první části úprav dostal bednu do stavu, kdy je "vzhůru nohama" kvůli lepšímu airflow - HDD zavěšenej na gumičkách v dolní části, zdroj "bokem" na samostatnym vzdušnym okruhu, vzadu nasávání, nahoře 2x 120mm outtake (ilustrační nákres dodám později).
to s sebou ovšem nese problém v podobě čelního panelu, kterej je taky vzhůru nohama a tlačítko na zapnutí je dole. toto (a celý nevábný vzhled vůbec) bych chtěl vyřešit v rámci druhé části úprav.
zatím mě napadlo udělat frontpanel ze dřeva (cca 1 cm tlustá deska, tlačítka apod. vyřezat) a dřevem obložit bočnice i "strop" (tam bych použil desky mezi 0,5~1 cm, pravděpodobně bych do nich udělal nějakou rytinu pájkou a cely natřel bezbarvym lakem).
vzhledem k tomu, že bočnice i strop jsou jeden kus plechu, počítám s horší montáží, ale snad to nebude až takovej velkej problém.

obracím se na zdejší zkušené lidi s prosbou o odpovědi:
1) jaky dřevo by na to bylo vhodny?
2) jakym způsobem by bylo nejlepší to uchytit? zatím mě napadla jen možnost navrtání děr do plechu a přidělat dřevo samořeznými vruty.
3) jakej to má vliv na hluk?

za odpovědi předem děkuji.


1) obecne asi spis tvrdsi drevo ( buk, dub, habr) ci nejakou exotiku
2) tak dalo by se i lepit ... jsou spec. tmely na takovy podobny obkladani .. zalezi na tloustce mat. .. ale pokud to bude mit 10 mm lepsi je to zkombinovat i se sroubama vrtany ze vnitr
3) .. asi pri dobrym spracovani to minimalne prestane rezonovat ... a jelikoz je to EC tak to bude mit i lespi hluk. utlum ....dalsi veci je chlazeni .. to by melo byt dobre naplanovany..
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

Příspěvekod JejKey » ned 26. dub 2009 20:38:53

ad 2) 10 mm by měl asi jenom frontpanel, bočnice nevim... o jakej tmel by šlo + jaká je cca cena?
ad 3) bedna nerezonuje vůbec, jediny, co je slyšet, je šum HDD (motor). vibrace žádny. chlazení je pořešeny v pohodě, s nim to souviset nebude prakticky nijak.
Uživatelský avatar
JejKey
 
Příspěvky: 127
Registrován: ned 04. led 2009 14:09:00
Bydliště: PR (3 km)

Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

Příspěvekod OHTM » ned 26. dub 2009 22:04:01

..cenu ti nepovim, protoz od glejtu se tim prakticky nazabyvam a od ty doby uplynulo 15 let a ceny jsou nekde jinde, takze nevim
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

Příspěvekod JejKey » úte 28. dub 2009 17:07:18

takže dnes, po debatě se známym - stolařem - jsme došli k tomu, že ze dřeva to nepůjde, jedině "nábytková" dřevotříska (běžná tloušťka ~10 mm), s dřevěnýma deskama jako takovyma by to bylo o hafo komplikovanější.

uchycení by se asi zrealizovalo za pomoci vrtačky, vrutů a miralonu nebo tenké vrstvy molitanu mezi plech a dřevotřísku.

nová otázka zní, jak si "rozumí" dřevotříska s pájkou? :)
Uživatelský avatar
JejKey
 
Příspěvky: 127
Registrován: ned 04. led 2009 14:09:00
Bydliště: PR (3 km)

Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

Příspěvekod J.K. » stř 29. dub 2009 21:54:17

V jakém smyslu :-) Pokud vím tak se opaluje jako piliny a nevypadá to moc hezky. Je to kapke flekaté od toho tepla.
J.K.
 
Příspěvky: 107
Registrován: pon 26. led 2009 20:35:21
Bydliště: Karviná (and Praha)

Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

Příspěvekod JejKey » stř 29. dub 2009 22:02:41

no nedalo mi to a vyzkoušel jsem si to na malym kousku. šlo to pomalu, smrad z toho byl solidní, ale účel to splnilo. [hehe2]
Uživatelský avatar
JejKey
 
Příspěvky: 127
Registrován: ned 04. led 2009 14:09:00
Bydliště: PR (3 km)


Zpět na Casemodding

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Tvj prohle nepodporuje flash. cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz