Taktování s BE

R.I.P. :-(

Taktování s BE

Příspěvekod Froggg » pon 16. úno 2009 21:26:33

Kluci, nekupujte si Black Edition prociky od AMD... To taktování je pak děsná nuda... žádný ladění, žádný testy, žádný kompromisy, prostě zvýším násobič, přetočím o 400MHz na 3,2GHz a všechno je stabilní, je to takový suchý, bez prožitku :( Až se mi bude chtít šahat na napětí, tak zkusím, kde to má strop, chladím jen vzduchem, ale on ten procik moc netopí. Už teď je ten výkon luxusní, na to, že novej ten procik stojí 1800 a já ho měl za 1100(Athlon64 X2 5400+ BE), takže až zjistím, kam s tím jde zajít, asi ho podtaktuju a budu chladit tak na 300-500 otáčkách.
Hanba vlasti je i mojí hanbou, rána vlasti je i mojí ranou, smrt vlasti je i mojí smrtí - ale její život je i mým životem, také její sláva je i mou slávou.
FIDES AGAPE FORTIS VERITAS
Dum spiro, spero!
Uživatelský avatar
Froggg
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 04. led 2009 14:11:32
Bydliště: Josefov

Re: Taktování s BE

Příspěvekod Human » úte 17. úno 2009 13:28:34

Hm, není to tak náhodou účel Black Edition? [hehe4] Dobrý je použít software AMD Overdrive, pokud máš chipset AMD série 7x0, bude to ještě jednodušší. [chips]
[tux]VAROVÁNÍ MICROSOFTU
Toto individuum je Linux pozitivní. Bezpečná komunikace možná pouze za použití aplikace Microsoft® Windows BrainWasher TM. Bezpečný, komunikace a Microsoft Windows BrainWasher jsou ochranné známky společnosti Microsoft Corporation.
Uživatelský avatar
Human
Moderátor
 
Příspěvky: 433
Registrován: čtv 01. led 2009 17:07:37
Bydliště: Dačice

Re: Taktování s BE

Příspěvekod Froggg » úte 17. úno 2009 14:40:44

No, právě že mám, přesněji mám AMD770/SB700. Účel to sice je, ale pro mě je to zklamáním, ne že by to nebylo fajn, jen ten požitek z toho už není takovej... [grr4]
Hanba vlasti je i mojí hanbou, rána vlasti je i mojí ranou, smrt vlasti je i mojí smrtí - ale její život je i mým životem, také její sláva je i mou slávou.
FIDES AGAPE FORTIS VERITAS
Dum spiro, spero!
Uživatelský avatar
Froggg
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 04. led 2009 14:11:32
Bydliště: Josefov

Re: Taktování s BE

Příspěvekod OHTM » úte 17. úno 2009 14:50:05

ches pozitek ? :-)) ok .. ja si pro tvou sestavu prijedu a privezu ti pecko se 486 a dam ti lhutu 1 mesic aby jsi z toho vyzdimal 1GFlops [hehe4]
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: Taktování s BE

Příspěvekod Human » stř 18. úno 2009 13:10:37

Frogg: v tom případě sis měl koupit Intela, ty jsou v čtyřciferné cenové kategorii bez výjimky zamklý [kiš-kiš].

OHTM: dovez, já na tom můžu ukázat jak běhá OS z roku 2009 :twisted:
[tux]VAROVÁNÍ MICROSOFTU
Toto individuum je Linux pozitivní. Bezpečná komunikace možná pouze za použití aplikace Microsoft® Windows BrainWasher TM. Bezpečný, komunikace a Microsoft Windows BrainWasher jsou ochranné známky společnosti Microsoft Corporation.
Uživatelský avatar
Human
Moderátor
 
Příspěvky: 433
Registrován: čtv 01. led 2009 17:07:37
Bydliště: Dačice

Re: Taktování s BE

Příspěvekod Froggg » čtv 19. úno 2009 14:33:29

486 a 386 mám na hraní taky, ale to už zase taky není ono, prát se s tím o 5 MHz :( Jeden stroj, co z něj už mám jen desku a procik, se dal přetaktovat jen výměnou krystalu... A nejlepší zážitek jsem měl, když jsem si přetaktoval mobil ze 120MHz (už nevím přesně jestli 120 nebo 130) na 172 MHz stabilně. Jen vydržel jen den nabitej, ale zase jsem mohl poslouchat muziku, hrát hru pro N-Gage a stejnak to chodilo :)

S tím BE jsem teď na 3350 MHz bez zvýšenýho napětí, už jsem zvedl trošku i frekvenci sběrnice, aby trošku ramky přidaly, ty zatím jedou na 900MHz/4.4.4.11. Chci tomu pořád najít strop, ale jaksi není čas, zase frčím pryč...

A ještě k tomu Intelu, ten byl pro mě drahej a navíc jsem nečekal, že mě to takhle otráví, ten odemčenej násobič ;)
Hanba vlasti je i mojí hanbou, rána vlasti je i mojí ranou, smrt vlasti je i mojí smrtí - ale její život je i mým životem, také její sláva je i mou slávou.
FIDES AGAPE FORTIS VERITAS
Dum spiro, spero!
Uživatelský avatar
Froggg
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 04. led 2009 14:11:32
Bydliště: Josefov


Zpět na Procesory AMD

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Tvj prohle nepodporuje flash. cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz