Mobil a Linux

Mobil a Linux

Příspěvekod casper » čtv 13. srp 2009 19:29:11

Tak nevim jestli jsem tohle tema umistil do spravne kolonky :-) ale snad mi bude odpusteno kdyz ne :-). Bohuzel prijde brzo cas kdy budu muset vymenit svuj stary telefon Siemens ME 45 za nejaky novy model a protoze divize firmy Siemens ktera telefony vyrabela zkrachovala a po dlouhych peripetiich byla vyroba telefonu presunuta z nemecka nekam do Indie usoudil jsem ze uz dale nebude dosahovat potrebnych kvalit :-D.

Takze bych rad telefon ktery odola vode narazum a podobnym vecem ktere jsou bezne oznacovany jako extremni podminky. Ne ze bych byl priznivcem extremnich sportu ale mam rad kdyz uz mi telefon upadne tak zustane v celku. Tu a tam chodim venku kdyz prsi takze se i telefon dostava do mist kde je mirne receno vlhko :-D.

Ale dost vtipu :-D. A protoze dneska uz i telefony maji operacni system ;-) a vzhledem k tomu ze nepatrim k priznivcum Woknousich reseni tak bych rad neco s Linuxem a podporou JAVY ;-).

Mate nekdo prakticke zkusenosti s telefonem na Linuxu idealne i popsanych parametru ???
In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows?

:-DVite proc nejsou Windows ve StarTrecku?
Odpoved je snadna je to z budoucnosti :-D
casper
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 18. črc 2009 13:17:51

Re: Mobil a Linux

Příspěvekod Froggg » čtv 13. srp 2009 20:13:20

Tak já měl dřív taky jedině samý Siemense, hlavně kvůli patchům, kdy si s člověk s mobilem mohl dělat, co chtěl. Měl jsem Siemensů děsně moc a mám jich hodně dodnes, protože mobily sbírám a tím se dostávám i k tomu, že vlastním i SX1, ve které jsem rozběhal Linux, krom toho, že jsem ji měl přetaktovanou a podobný fičury.
Ale už je to starší mobil a míval po delší době problémy s MMI deskou.
Dneska si nejsem vědom, že by se v něčem něják běžně rozběhával Linux, takže neporadím, ale pokud jde o tu odolnost, tak bych se podíval po něčem, co nabízí firma Sonim, ale něco umí až XP3 a stejně toho není mnoho. Pak jsem tu do jednoho tématu postoval ještě jedno odolné PDA, ale nevím už, kam to bylo, zkusím to dohledat a doplnit.

Tak to PDA je Getac PS535F
Hanba vlasti je i mojí hanbou, rána vlasti je i mojí ranou, smrt vlasti je i mojí smrtí - ale její život je i mým životem, také její sláva je i mou slávou.
FIDES AGAPE FORTIS VERITAS
Dum spiro, spero!
Uživatelský avatar
Froggg
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 04. led 2009 14:11:32
Bydliště: Josefov

Re: Mobil a Linux

Příspěvekod OHTM » čtv 13. srp 2009 22:29:21

..to je prave to , ze kdyby si to hodil do spravnyho tematu tak by jsi narazil na link-telefon, kterej by se k tvym potrebam mohl priblizit ;-) viewtopic.php?f=13&t=63&start=20 ( treti post od spoda)
Hudba: Kombinace zvuků, založená na formální kráse a vyjádření emocí...
... bude to ještě mnohem horší, než to začne být zase lepší...
...hoši jedem zkratkou...je to sice dál, ale za to horší cesta...
...každé prokázané dobro, pochazí od někdejšího zla...
http://WWW.BAZZINA.CZ
Obrázek
...zlo je nepritomnost empatie...
Uživatelský avatar
OHTM
Administrátor
 
Příspěvky: 833
Registrován: stř 31. pro 2008 12:15:36

Re: Mobil a Linux

Příspěvekod Human » pát 14. srp 2009 13:57:51

V něm bude ale pouze firmware, žádný tučňák. Ačkoliv dle vlastností toho XP1 co mám bych se s tímhle asi nebál už dělat vůbec nic [order] [goood]
[tux]VAROVÁNÍ MICROSOFTU
Toto individuum je Linux pozitivní. Bezpečná komunikace možná pouze za použití aplikace Microsoft® Windows BrainWasher TM. Bezpečný, komunikace a Microsoft Windows BrainWasher jsou ochranné známky společnosti Microsoft Corporation.
Uživatelský avatar
Human
Moderátor
 
Příspěvky: 433
Registrován: čtv 01. led 2009 17:07:37
Bydliště: Dačice

Re: Mobil a Linux

Příspěvekod casper » ned 16. srp 2009 8:42:20

Diky vsem za reakce ;-) myslim ze az budou penize sahnu po produktu firmy Sonim. Zda se ze to ma vetsinu toho co bych potreboval :-D (nerozbitnost je pro mne porad vice nez Linux;-) ). Pravda sice telefonem kolo u auta nepodkladam, ale nektera videa s padem ze schodu mi pripomnela situace kdyz jsem na svuj ME45 jen koukal jak skace po schodech s tvrdym propadem o dalsi dva a pul metru :-D dolu (Mame doma dve schodiste nad sebou a jedno ma jen tu dulezitejsi cast schodu, a to druhe pod nim je z mramoru :-D ). Poprve kdyz se to stalo jsem sesel dolu a nasel telefon v naprosto stejnem stavu :-). Podruhe uz vypsal chybu SIM, ale to bylo tak vsechno. Stacilo ji domacknout z5 na patici a telefon slapal jak hodinky :-)

Ale nasel jsem alespon jeden clanek z lonska s telefony co maji Linux (bohuzel zatim zadni znich nedosahuje odolnosti alespon ME45 :-) )

http://linux77.blog.root.cz/2008/06/22/mobilni-telefony-s-linuxem-v-cr/

Jinak vim ze kdyz jsem to naposledy hledal tak Nokia mela taky par kousku s Linuxem.
In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows?

:-DVite proc nejsou Windows ve StarTrecku?
Odpoved je snadna je to z budoucnosti :-D
casper
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 18. črc 2009 13:17:51

Re: Mobil a Linux

Příspěvekod Froggg » čtv 27. srp 2009 17:12:25

http://www.mobilmania.cz/default.aspx?article=1123211
Další kousek, založenej na Linuxu.
Hanba vlasti je i mojí hanbou, rána vlasti je i mojí ranou, smrt vlasti je i mojí smrtí - ale její život je i mým životem, také její sláva je i mou slávou.
FIDES AGAPE FORTIS VERITAS
Dum spiro, spero!
Uživatelský avatar
Froggg
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 04. led 2009 14:11:32
Bydliště: Josefov


Zpět na Linux a vše okolo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Tvj prohle nepodporuje flash. cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz