Placené distribuce linuxu

Placené distribuce linuxu

Příspěvekod Human » čtv 16. črc 2009 22:51:18

Dost by mě zajímalo kolik vlastně stojí podpora pro různé linuxové distribuce. Protože sám s tímto zkušenosti nemám, budu rád když se lidé co o této problematice něco ví podělí s ostatními o své zkušenosti a nechají nahlédnout i do světa tučňáčí komerce a pozitiv, které přináší [goood]
[tux]VAROVÁNÍ MICROSOFTU
Toto individuum je Linux pozitivní. Bezpečná komunikace možná pouze za použití aplikace Microsoft® Windows BrainWasher TM. Bezpečný, komunikace a Microsoft Windows BrainWasher jsou ochranné známky společnosti Microsoft Corporation.
Uživatelský avatar
Human
Moderátor
 
Příspěvky: 433
Registrován: čtv 01. led 2009 17:07:37
Bydliště: Dačice

Re: Placené distribuce linuxu

Příspěvekod casper » ned 26. črc 2009 23:40:25

Docela by mne samotneho zajimalo jak to cele je a co za sve penize dostanes kdyz jsi koncovy uzivatel. Osobne jsem provozoval SuSE a to pomerne dost dlouho a myslim ze nejvice znat z hlediska ovladani je prave dotazenost jednotlivych konfiguracnich nastroju. Ale nikdy jsem za nej neplatil takze nevim co bych za sve penize dostal. Vim jen ze yast ktery je pod SuSE urceny pro konfiguraci systemu jak v graficke tak konzolove verzi je jeden z nejlepe vyvedenych nastroju s kterym jsem se setkal a lze pomoci nej resit 90% standardnich problemu na ktere clovek narazi.
In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows?

:-DVite proc nejsou Windows ve StarTrecku?
Odpoved je snadna je to z budoucnosti :-D
casper
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 18. črc 2009 13:17:51

Re: Placené distribuce linuxu

Příspěvekod casper » pát 31. črc 2009 8:15:58

Tak jsem pro zacatek podnikl maly pruzkum toho jak je to s licenci meho oblibeneho SuSE. Vysledkem jsou tyto informace:
SUSE Linux Desktop
Subscription Period Per Desktop Basic Standard Priority
One year full subscription €42 €100 €183
Three year full subscription €112 €269 €490

Basic

* Access to maintenance updates and security patches throughout subscription period
* Fixes: 12x5 telephone and email support for first 30 days (2 business day response time)

Standard

* Access to maintenance updates and security patches throughout subscription period
* Fixes: 12x5 telephone and email support throughout subscription period (4 hour response time)

Priority

* Access to maintenance updates and security patches throughout subscription period
* Fixes: 24x7 telephone and email support throughout subscription period (4 hour response time)

A subscription also entitles you to the following:

* Defined upgrade path to new versions of the SUSE Linux Enterprise family of products. Also, opportunities to participate in new beta product testing.
* Access to updates via Novell Customer Center, which guarantees you access to the newest functionality and the best hardware support.
* Entitlement to the Subscription Management Tool for SUSE Linux Enterprise, which allows you to effectively track registrations and manage subscriptions.
* Protection under the Novell Technology Assurance Program. This includes some of the most extensive intellectual property (IP) coverage in the industry.
* Access to an extensive ecosystem of strategic alliance partners, resellers and distributors.


Bohuzel na to abych dopatral co za ktery z programu od Novelu dostanu jsem asi prilis velka lama v licecnich programech. Prisel jsem jeste na to ze nejpravdepodobnejsim resenim pro jednotlive uzivatele bude VLA ale tim tak asi koncim. Chapu ze novel toho ma ale myslim ze nejen ja bych ocenil nejaky strucny prehled primo u kazdeho produktu co za ktere penize dostanu :-)
In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows?

:-DVite proc nejsou Windows ve StarTrecku?
Odpoved je snadna je to z budoucnosti :-D
casper
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 18. črc 2009 13:17:51

Re: Placené distribuce linuxu

Příspěvekod Froggg » pát 31. črc 2009 12:24:55

já si myslím, že tady je to docela přehledně rozepsaný, co za kolik. http://www.suseshop.cz/ Stačí to prolíst.
Hanba vlasti je i mojí hanbou, rána vlasti je i mojí ranou, smrt vlasti je i mojí smrtí - ale její život je i mým životem, také její sláva je i mou slávou.
FIDES AGAPE FORTIS VERITAS
Dum spiro, spero!
Uživatelský avatar
Froggg
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 04. led 2009 14:11:32
Bydliště: Josefov

Re: Placené distribuce linuxu

Příspěvekod Human » pát 31. črc 2009 15:53:05

Je tam i docela rozsáhlá kolekce komerčních her, to je docela zajímavé a popravdě mě to dost překvapilo i když vysloveně nové trháky tam člověk nenajde - jsou to klasicky OpenGL nebo neakcelerované hry. Co už tak zajímavé není, jsou ceny, ale dá se předpokládat že budou mít mírně nižší počet zájemců o koupi než běžné obchody.
[tux]VAROVÁNÍ MICROSOFTU
Toto individuum je Linux pozitivní. Bezpečná komunikace možná pouze za použití aplikace Microsoft® Windows BrainWasher TM. Bezpečný, komunikace a Microsoft Windows BrainWasher jsou ochranné známky společnosti Microsoft Corporation.
Uživatelský avatar
Human
Moderátor
 
Příspěvky: 433
Registrován: čtv 01. led 2009 17:07:37
Bydliště: Dačice

Re: Placené distribuce linuxu

Příspěvekod casper » pon 03. srp 2009 6:52:16

Jojo s tema hrama jsem byl na tom stejne pomerne mne prekvapilo ze jich je tam tolik :-). A kdyz nad tim premyslim chtel jsem udelat cenove srovnani toho na kolik vyjdou SuSE a Wokna. Ale asi to bude jako michat hrusky a jablka, prece jen od Microsoftu clovek koupi jeden system u SuSE to vypada tak ze si koupis system zaplatis podporu a pak jedes na posledni verzi.

BTW: diky za smajlika se super [tux] :-D
In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows?

:-DVite proc nejsou Windows ve StarTrecku?
Odpoved je snadna je to z budoucnosti :-D
casper
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 18. črc 2009 13:17:51


Zpět na Linux a vše okolo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Tvj prohle nepodporuje flash. cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz